Duben 2014

Život na zemi: Čtěte prosím do konce

13. dubna 2014 v 21:14 | Zoe

Ahoj všem :) Čas nějak rychleji utíká, a já si tak uvědomuji, že vlastně nevím, co od života chci. Když se mi povede udělat maturitu, co vlastně budu dělat?
Bohužel sama si neumím odpovědět. Dneska je doba taková, že jsme všichni nahraditelní jedinci, kteří nejsou potřební. Jako u pásové výroby, kdy vymění každý špatný kus za nový, lépe fungující a toho se začínám opravdu obávat. Co když nebudu dobrá?
Pravda je ta, že nejsem nejlepší, jsem podprůměrná a tak trochu přebytečná, ale rozhodla jsem se podat přihlášku na školu žurnalistiky, tak snad se mi zadaří, dostanu se tam, naučíme psát opravdové články o životě :) a dosáhnu všech snů, po kterých toužím.

Možná jste si již všimli, ale založila jsem si účet na Ask (děkuju Viol). Některé otázky, které mi sice zadává hlavně samotný systém ask, mě donutili zamyslet se.
Například jsem se zastavila u otázky: "Kdyby ti naslouchal celý svět, co bys řekla?"
Vážně dobrá otázka! Napsala jsem sice už odpověď, kterou jsem však nemyslela až tak vážně, protože jsem s ji nestačila promyslet a chtěla ji vzít vtipným pojmem, ale tohle je závažné téma.
Co bych dělala, kdyby na mě vážně poslouchal celý svět?
Už ta představa, že všichni očekávají, co se vyhrne z mích úst, mě docela děsí. Co bych měla vlastně říct, abych lidi ovlivnila? Je to ho vážně tolik.

Například: Chtěla bych říci něco o naší planetě Zemi. O tom jak ji ničíme. Jak stavíme a neumožnujeme ji dýchat. O tom jak našimi výfuky ničíme ozón. Nebo dokonce o tom jak jsme díky naší chamtivosti nechali vyhynout plno zvířat. Nafoukaní s mocí, jsme převzali nadvládu, tam kde nám to ani vlastně nepatří. Díky nám, Lidským monstrům životy vymírají a uhasínají jako plamen svíčky.

Za vše si můžeme sami.
Nikde se nedočtete, že by zvířata o území válčili! V životě jsem neslyšela o Druhé světové válce tygrů! Nebo o studené válce mrožů! To jen my chamtiví obyvatelé naší planety, kterou jsme si silou vzali, se tu producírujeme, ničíme vše, co vidíme a bereme si, co chceme, přitom se tváříme, jakoby nám vše patřilo.
Vždyť kolik ryb kvůli nám zmizelo z moří, že se musí žraloci přesouvat až ke břehům za potravou? Dokonce medvědi, vlci a další zvířata, která kdysi přímo v České Republice žila a odešla, se teď vrací díky hladu zpět.
Jak dlouho potrvá, než úplně vymizí říše zvířat? Kde pak budou žit tučňáci a lední medvědi, když se jim tenčí ledovce? K čemu tolik nakupujeme? Když pak to jídlo nakonec prošlé vyhazujeme?
Uvědomíme si někdy, jak barbarští jsme?

Tolik otázek, na které známe vlastně i odpověď- Lidstvo je nenapravitelný druh, který si vše uvědomí, až nastane konec světa. Až když budeme pomalu umírat jeden vedle druhého, budeme litovat nad chyby a nesmyslností našich činů. Budeme psát knížky a vysmívat se společnosti, jako naši předchozí spisovatelé. Přitom za to mohli všichni. Vždy jen mluvíme, ale nikdy nic proto neděláme.
Jednoho dne, až se díky našim pokusům na zvířatech či vytváření nových biozbraní se můžeme nakazit neznámou nemocí a nastane apokalypsa nebo až nám dojde ropa, se zničíme válkou o poslední suroviny, si teprve zbylí živý řekneme, že kdybychom se snažili už dříve něco dělat, nemuseli bychom být, tam kde jsme.
Přitom se díváme na plno katastrofických filmů: Proroctví, 2012,…. Světová válka Z, Resident evil… Hunger games … A DALŠÍ FILMY.
Všechny nám ukazují, jak lidstvo díky naší hlouposti, chamtivosti zahyne a přesto si z toho nebereme ponaučení…

Jak dlouho naše planeta přežije?
Je toho tolik, co bych chtěla říct, kdyby mě celý svět aspoň na den vyslechl, že bych na to musela napsat knížku.
Schrnutím.

Lidský druh je nepoučitelný a pochopíme, až o vše přijedeme…
Hodně mi pomohlo při tomhle článku a přemyšlení video, které najdete dole. Děkuji všem, co to vydrželi číst až dokonce, a snad jsem vám sdělila nějaký myšlenky svoje nebo mám nakonec s někým z vás stejný názor.
Video je z FB se slovenskými titulky :) → VIDEO


Vaše Zoe

Krásná místa

4. dubna 2014 v 23:57 | Zoe |  Ostatní
Našla jsem neuveřitelně nádherné obrázky míst, kam bych se moc ráda jednou podívala. Je jich strašně moc, tak vám sem hodím ty které se týkají Japonska. Nejsou to tipické Japonské obrázky ( i když se mi jejich památky moc líbí + stromy sakury) a to se mi právě na nich tak líbí, že jsou odlišné oproti normálu :)

Posuďte sami :)

Více pod perexem
↓↓v celém článku ↓↓

Apríl

1. dubna 2014 v 14:55 | Zoe |  About me
Dneska máme 1.4. neboli náš Apríl. Už vás někdo napálil? mě tedy ano :)
V 5 hodin ráno mi volál táta, že mu zavolal soused, protože udajně viděl v mém autě někoho sedět. No neveřila jsem mu ( snaží se nás napálit celoročně), ale i tak jsem se teda šla podívat :D pro jistotu.
Hůř na tom byla moje máma, která když ji zavolal a napálil si z ní stejně jako ze mě , málem dostala infarkt :D

A co vy?:D
No maturira se čím dál víc blíží, až je to děsivé. Ještě před vánoci jsem si říkala: "Co dělate? Však mám času dost"
Změnila jsem názor :D čas až moc rychle utíka :) Chci zas mít 14 let a říkat si, že vše trvá věčnost :)
Povídky... od každého dílu mám nějaký ten kousek napsaný, jenže jak jdu spát, zapomenu na to co jsem chtěla psát.
Proto nechci nic slibovat, ale budu se snažit další díli co nejdříve napsat :)
Nejhorší je, že mám v hlavě tolik nápadu na tolika povídek, ale napíšu vždy část a pak mě to přestane bavit :/

To je asi zatím vše co jsem chtěla napsat.
Děkuju všem co sem chodíte :) Doufám že se vám tu bude pořád líbit a budete tenhle blog stále naštevovat :)U videa jsem se hodně zasmála :D Hned jsem o musela samozřemě hodit na blog :D
Možná vás napadne proč ^^ :3