Život na zemi: Čtěte prosím do konce

13. dubna 2014 v 21:14 | Zoe

Ahoj všem :) Čas nějak rychleji utíká, a já si tak uvědomuji, že vlastně nevím, co od života chci. Když se mi povede udělat maturitu, co vlastně budu dělat?
Bohužel sama si neumím odpovědět. Dneska je doba taková, že jsme všichni nahraditelní jedinci, kteří nejsou potřební. Jako u pásové výroby, kdy vymění každý špatný kus za nový, lépe fungující a toho se začínám opravdu obávat. Co když nebudu dobrá?
Pravda je ta, že nejsem nejlepší, jsem podprůměrná a tak trochu přebytečná, ale rozhodla jsem se podat přihlášku na školu žurnalistiky, tak snad se mi zadaří, dostanu se tam, naučíme psát opravdové články o životě :) a dosáhnu všech snů, po kterých toužím.

Možná jste si již všimli, ale založila jsem si účet na Ask (děkuju Viol). Některé otázky, které mi sice zadává hlavně samotný systém ask, mě donutili zamyslet se.
Například jsem se zastavila u otázky: "Kdyby ti naslouchal celý svět, co bys řekla?"
Vážně dobrá otázka! Napsala jsem sice už odpověď, kterou jsem však nemyslela až tak vážně, protože jsem s ji nestačila promyslet a chtěla ji vzít vtipným pojmem, ale tohle je závažné téma.
Co bych dělala, kdyby na mě vážně poslouchal celý svět?
Už ta představa, že všichni očekávají, co se vyhrne z mích úst, mě docela děsí. Co bych měla vlastně říct, abych lidi ovlivnila? Je to ho vážně tolik.

Například: Chtěla bych říci něco o naší planetě Zemi. O tom jak ji ničíme. Jak stavíme a neumožnujeme ji dýchat. O tom jak našimi výfuky ničíme ozón. Nebo dokonce o tom jak jsme díky naší chamtivosti nechali vyhynout plno zvířat. Nafoukaní s mocí, jsme převzali nadvládu, tam kde nám to ani vlastně nepatří. Díky nám, Lidským monstrům životy vymírají a uhasínají jako plamen svíčky.

Za vše si můžeme sami.
Nikde se nedočtete, že by zvířata o území válčili! V životě jsem neslyšela o Druhé světové válce tygrů! Nebo o studené válce mrožů! To jen my chamtiví obyvatelé naší planety, kterou jsme si silou vzali, se tu producírujeme, ničíme vše, co vidíme a bereme si, co chceme, přitom se tváříme, jakoby nám vše patřilo.
Vždyť kolik ryb kvůli nám zmizelo z moří, že se musí žraloci přesouvat až ke břehům za potravou? Dokonce medvědi, vlci a další zvířata, která kdysi přímo v České Republice žila a odešla, se teď vrací díky hladu zpět.
Jak dlouho potrvá, než úplně vymizí říše zvířat? Kde pak budou žit tučňáci a lední medvědi, když se jim tenčí ledovce? K čemu tolik nakupujeme? Když pak to jídlo nakonec prošlé vyhazujeme?
Uvědomíme si někdy, jak barbarští jsme?

Tolik otázek, na které známe vlastně i odpověď- Lidstvo je nenapravitelný druh, který si vše uvědomí, až nastane konec světa. Až když budeme pomalu umírat jeden vedle druhého, budeme litovat nad chyby a nesmyslností našich činů. Budeme psát knížky a vysmívat se společnosti, jako naši předchozí spisovatelé. Přitom za to mohli všichni. Vždy jen mluvíme, ale nikdy nic proto neděláme.
Jednoho dne, až se díky našim pokusům na zvířatech či vytváření nových biozbraní se můžeme nakazit neznámou nemocí a nastane apokalypsa nebo až nám dojde ropa, se zničíme válkou o poslední suroviny, si teprve zbylí živý řekneme, že kdybychom se snažili už dříve něco dělat, nemuseli bychom být, tam kde jsme.
Přitom se díváme na plno katastrofických filmů: Proroctví, 2012,…. Světová válka Z, Resident evil… Hunger games … A DALŠÍ FILMY.
Všechny nám ukazují, jak lidstvo díky naší hlouposti, chamtivosti zahyne a přesto si z toho nebereme ponaučení…

Jak dlouho naše planeta přežije?
Je toho tolik, co bych chtěla říct, kdyby mě celý svět aspoň na den vyslechl, že bych na to musela napsat knížku.
Schrnutím.

Lidský druh je nepoučitelný a pochopíme, až o vše přijedeme…
Hodně mi pomohlo při tomhle článku a přemyšlení video, které najdete dole. Děkuji všem, co to vydrželi číst až dokonce, a snad jsem vám sdělila nějaký myšlenky svoje nebo mám nakonec s někým z vás stejný názor.
Video je z FB se slovenskými titulky :) → VIDEO


Vaše Zoe
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Citruštek Citruštek | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 8:45 | Reagovat

Čítala som veľa článkov na túto situáciu a pozerala veľa videí, no ale to by najprv väčšina ľudí muselo dostať rozum, aby tento svet bol krajší a zdravší.

2 Pariah Pariah | Web | 14. dubna 2014 v 9:24 | Reagovat

Lidé jsou příliš hloupí a sobečtí na to, aby si uvědomili skutečné hodnoty... většina si ztěžuje i když žije nádherný život. Všichni chtějí víc bez ohledu na cenu.
Někde jsem četla článek o tom, jak lidí přibývá geometrickou řadou, ale je tomu skutečně tak? Existuje také článek, jak přibývá neplodnosti... myslím, že se lidé nakonec zničí sami.

3 Pariah Pariah | Web | 14. dubna 2014 v 9:25 | Reagovat

uf... trošku jsem se rozepsala.... a to jsem jen chtěla říct: pěkný článek ;)

4 kisa-uchiha kisa-uchiha | Web | 15. dubna 2014 v 20:37 | Reagovat

súhlasím s tebou... keby sa ludia použili, akože nehovorím, že ja som dokonalá, ale keby mse omedzeli niektoré zdroje, alebo snažili sa vymyslieť niečo lepšie, čo by neškodilo ani nám a ani prírode, ale ne.. radšej budeme ničiť prírodu... a tiež som sa už zamýšlala, že ako to bude vyzerať o pár rokov... či skončíme ako zombíci vo walking dead alebo ako nejaká apokalypsa, 2012... ale tak ja si myslím, že zem neskončí tak rýchlo, že to by neurobila... neurobila akože rýchlu smrť nám... bude si nás chceť vychutnať.. pekne pomaly a už to začína aj... zasa začnú tie katastrofy.. silné búrky, ktoré nikdy u nás neboli, tornáda, potopy, ktoré tiež nebývali stále, ale teraz je to furt... normálne Zoe nezaložíme neco... budeme pridávat videa na youtube kde budeme šíriť naše myšlienky :D

5 Zoe Zoe | Web | 17. dubna 2014 v 8:56 | Reagovat

[4]: To je pravda, přírodá nám to dá pěkně sežrat a my si to vlastně i zasloužíme za to co provádíme.
Neříkam taky nejsem dokonalá, nerecykluji, jezdím autem i do blbého krámu co je ani ne 700m od mého domova :D ale třeba nevyhazuju odpadky kde se mi zachce coš je u mě asi pozitvní věc :D

No nebylo by to špatné :D ale pochybuju že se na to někdo bude koukat nebo se díky tomu lidstvo změní :) Jak jsem napsala: Pochopíme až o vše přijdeme. do té doby budeme jen kecat a nic nedělat :(

6 Viola Viola | 23. června 2014 v 23:03 | Reagovat

Prečítala som si to celé - súhlasím s tebou, pozrela som si video ale videla som už aj horšie. Ja sa nechcem len prizerať.. Vyše roka som vegánka, zbieram odpadky, a hlásim sa na VŠ - Ekológia a ochrana biodiverzity .. Táto Zem musí prežiť! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama