No Lifer, Nový životní styl!

15. srpna 2014 v 18:12 | Zoe |  About me
Nemusíte to číst, pokud nechcete, jen si tu vylívám zlost.

Jak mnozí víte. Jsem holka, která ráda píše, ráda čte, zbožňuje hraní počítačových her. Jsem snílek, bojující s krutou realitou, přestože pořád zůstávám nohama na zemi. Mám cíle, sny jako každý jiný. Jsem jeden ze 7 miliard lidi na světě.
Možná některé zklamu, ale nejsem stejná jako, vy. Stejně tak vy nejste stejní jako jiní.
Mám své chyby, jako všichni ostatní.

Jako "počítačový závislák"(dost krásné slovo nemyslíte?), často bývám na počítači.
"Zoe, jak u něj můžeš vydržet celý dny sedět? Venku je tak krásně! Bože ty jsi fakt závislák."
Ano, protože na něm, dělám věci, které mě opravdu baví. Někoho baví kreslit, tančit (teda to i mě) nebo zpívat, nebo dokonce fotografovat (všechny věci stejně vyvěsuje na net) či se jen tak poflakovat. Každý máme své koníčky. Někdo se chce stát herečkou, někdo zas astronautem či vědcem. Znám lidi co chtějí být učiteli. Možností je prostě mnoho.
Proto mě opravdu pije krev, když někdo mě nazve No liferem.

Co vlastně No Lifer znamená? Člověk bez života. Často nazývaný člověk trávící čas na počítači. Což je absolutní blbost vážení!
Tím pádem bychom byli No lifeři všichni! Každý jsme na něčem závislý. Ať je to práce, rodina, láska, plavání, sport, tancování, chatování…Protože to tak bývá, když děláme to, co nás prostě baví.

A zase jsme u toho.
Jelikož jsem gameplayer, hned to znamená, že jsem No Lifer.
Dobrá tak jsem pro vás No Lifer. Já dávám přednost názvu nadšenec, docela mi nevadí ani maniak.
Co je na tom špatného?
Nehodlám se omlouvat, za to že nesdílím stejné názory jako někteří. Nebudu se omlouvat za to, že jsem si nenašla partu, s kterou neberu drogy. Nebudu se omlouvat za to, že hraju počítačový hry a ne radši automaty, kde lidé nahážou celou svou výplatu. Pro vás je trapný sedět u počítače. Pro mě zas jít někam na diskotéku, zlít se tam jak doga, pak se tam po někom ve stavu díky etanolu plazit. Zvracet na veřejnosti. Ponižovat se válením po zemi a pak další den mít kocovinu. Jestli tohle pro někoho znamená užívat si života, budíš. Vaše věc. Taky jsem byla taková. Naštěstí jsem z toho v šestnácti vyrostla. A tak si v klidu "Žiju" ve virtuální světě, že? :D

Jak si ale člověk má představit žít život na plno, když jsem ovlivňováni Médiemi? Možná bych měla skákat bungee jumping. Měla bych se u toho nechat vyfotit, hodit pak fotku na FB a psát jak hrozně si užívám života. Nebo lépe.
Vyfotit se na skále, kde je vleklá pravděpodobnost, že spadnu dolů, dát to pak zase na nějakou sociální sít a napsat: "Tak si užívám života vy trapáci sedící u Pc!"

Ne, ani jedno není správný.
Já si představuju užívání života tak, že dělám to, co mě baví. Jak už jsem psala díváním na různé seriály, Anime, čtením různých knih nebo mangy. Hraním na piano. Sdílení mé radosti s jinými, psaním povídek. Někdo to bere jako utíkání z reality. No možná někdo z nás blogařů z reality utíká, ale nejsme všichni stejní. A ať si z reality utíká. Je to jen jeho věc ne?

Určeno pro hráče: Když jste dobří, jste počítačoví závislák. Pokud jste Top, jste No lifer.
Pokud jste špatní,tak jste i tak No lifer + Lama, Moroni nebo Low noobové.
Shrnuto, ať uděláte cokoliv, pokud jste u počítače, jste automaticky No Lifer.

Pokud mám být odsuzovaná, za to, že jsem u PC, tak ať.
Dobře budu teda No liferem (čtěte nadšenec).
Budu si žít mezi virtuálními postavami.
Ale budu šťastná, yeah.
Nehodlám přestat být snílkem. Nehodlám zahodit všechny sny, jen protože se to na FB už nenosí.


Možná si říkáte, co to ta Zoe mele za blbosti?
Nemele! Já si jen vylívám zlost (nepomohlo to, půjdu nakopat zadek boxovacímu pytli -_-).
Možná se někdo z čtenářů v článku našel.
Určitě se najde někdo, kdo je spíš na Druhé straně.
Pokud nesouhlasíte, klidně to napište.
Jestli máte jiný názor, klidně to napište.
Třeba semnou souhlasíte, ale klidně to napište :D.
Možná mě nechápete, hledáte v textu pointu, ale neváhejte, klidně to napište! :DUf, tak jsem se vám vyzpovídala.
Čtenáře své možná odradila.
Proseděla zase u počítače celý den,
Zachránila tak můj jeden sen!
a teď Sayanora vážení, já už jdu.
Nakopat zadek, reálnému životu. :D


Vaše naštvaná, emocialně nestabilní, velký snílek a Nadšenec Zoe :)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sebastian-vettel-fans sebastian-vettel-fans | Web | 15. srpna 2014 v 18:21 | Reagovat

Ahoj! So sestrou sme si založili nový blog o Sebastianovi Vettelovi, ak mu fandíš boli by sme veľmi radi ak by si sa na neho kukla a niekedy pridala aj nejaký komentár ku článku ak by si chcela. Máš super blog! :-)

2 Saky Saky | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 13:29 | Reagovat

Presne viem, ako sa cítiš.. Ja tiež sedím na počítačom skoro celý sen a rodina mi stále hovorí, že už som závislá, etc.. :( Ale mňa to baví! Píšem poviedky, robím grafiku chatujem s kamarátmi z iných krajín.. Ale oni to proste nepochopia :( Sme na tom úplne tak isto, rozhodne nie si sama :) BTW tá strofa na konci je dobrá :P :)

3 Zoe Zoe | Web | 16. srpna 2014 v 16:58 | Reagovat

[2]:To jsem poslouchala taky celý život. Nejlepší je když po dlouhé době voláte s mamo nebo s tatou a oni se zeptaj co dělaš, tak poslouchám miliony keců jak si ničím život, že nic nedělám, jen sedím u počítače, že jsem neschopná a podbně.

Jsem ráda (ne ráda za to že trpíš), prototože díky tobě ted vím, že fakt nejsem sama :)

Děkuju :D mě nepřijde moc dobrá, ale pokus byl :D

4 Nati Nati | Web | 16. srpna 2014 v 19:48 | Reagovat

Jsme na tom stejně rodiče prostě nepochopí ,že mě to baví být na PC chatovat si s kamarády ,které jsem viděla třeba před rokem ,dívat se na anime a hrát hry :/

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. srpna 2014 v 14:02 | Reagovat

Tak já myslím, že to ti nikdo nevyčte. U počítače sedí dneska hodně lidí a asi se potýkají s tím co ty. Hodně blogerů to tak má. Ale nemusíš se ohrazovat na druhý extrém, já taky tak nežiju způsobem... jak se to říká... YOLO ani nelezu po skalách a ani neskáču. Já byla No Lifer hodně dlouho, jen jsem se dostala mezi lidi a neměla jsem na výběr než se od toho odpoutat a teď je mi líp. Dělám plno věcí a když si pak sednu k počítači, je to pro mně vzácnější a tak se na něm snažím dělat věci, které za něco stojí a ony pak dopadají líp a já z toho mám lepší pocit :-D  dávno uplynula doba, kdy se někdo bez počítače obejde. Ten kdo to tak má žije podstatně těžší život než my ostatní. Je mi jedno jakým způsobem žiješ, ale nemusíš si to obhajovat, když se za to cítíš dobře.

6 Zoe Zoe | Web | 17. srpna 2014 v 14:54 | Reagovat

[5]: Tak celý jse psala ze vzteku, kdy mě naštval někdo, kdo spamuje celý fb svými foktami kde je vidět snad vše a v podtastě se snaží po mě vozit celý život :D takže to berte s rezervou. (nechám se docela lehce vyprovokovat)

Ale máš pravdu. Dneska už skoro neexistuje pro naší generaci, být bez počítače. A gnerace po nás na tom nebude o nic líp :)

7 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 19. srpna 2014 v 18:48 | Reagovat

buhahaha, konečne niekto, kto má taký istý "život" ako ja. :) Vieš, ja v realite toho príliš nemám - len samé problémy, ale vo vlastnom svete som happy :)
U počítača sedím preto, lebo ma baví robiť grafiku a písať poviedky, síce mi to tá realita niekedy nedovoľuje.
Ja mám rada, keď pôjdem na diskotéku, ale samozrejme bez alkoholu a takých blbostí :D
I ja som hráčka a to na ps3 :D A to je väčšie "zlo" :D Ale ja som spokojná, takže - buď v klidu :)

8 Kiyo Kiyo | Web | 21. srpna 2014 v 11:27 | Reagovat

Tiež ma nijak neberú drogy a podobná "zábava".

Zo slova "závisláčka" si nič nerob. Kamarátke tak zvykli hovoriť, keď čítala knihy.

9 Rhea Rhea | 25. srpna 2014 v 22:21 | Reagovat

Ser na lidi, máš svuj život, oni jsou ti dementi! :-) Nesnaž se lidi zaujmout tím, jak se oblíkáš, jak se líčíš, jak vypadáš, ale tím, jaká doopravdy jsi, protože ve finále se stejně hraje jen na to, jaká doopravdy jsi. Můžeš si hrát na co chceš, kdykoliv, kdekoliv, ale když dojde na city, jako myslim tim ty opravdový, skutečný, tak si hrát přestaň a ukaž jaká doopravdy jsi, protože to jediný se bude počítat :-) .

10 Hin Hin | Web | 26. srpna 2014 v 8:14 | Reagovat

Ja za počítačom síce moc nesedím, pretože nemám ani moc času a mám trocha problémy s chrbticou,ale plne ťa chápem :) Podľa mňa by sa mal každý starať o seba a neriešiť, koľko je ten druhý pri počítači, čo robí atď... Niekto rád kreslí, tancuje spí... Ako si sama napísala, každý z nás by bol potom No lifer. Ja som toho názoru, že je lepšie, keď si na počítači akoby si  mala niekde s nejakou partiou do seba cpať drogy... Každý sme iný, keby sme boli všetci taký istý, bolo by to o ničom. Preto si myslím, že každý z nás je jedinečný, každý má rád niečo iné a komu sa to nepáči, tak nech to nerieši a nepozerá sa :D

11 Kira Yume Kira Yume | E-mail | Web | 28. října 2014 v 21:09 | Reagovat

'No liferů' je na světě hned několik, v tomhle sama určitě nejsi. :-) Za tohle se vůbec nemusíš čertit. Bratr je taky 'no lifer' a já též, jelikož jsem všechno odchytala od něj (abych nezapomněla, sestřenice taky). :-D Měla by ses vykašlat na názory jiných lidí, že sedíš celé dny u PC a nic jiného neděláš. Já tohle slýchávám téměř denně od své matky a přátel, že se 'zakukluji' do temné místnosti a nikdy nechodím ven, že je tam strašně hezky a další bláboli. Svítí sluníčko a je pařák jako *píp*, pro ně to znamená další bezvadný den, kdy si někam zajít, zakouřit v parku, užívat. Já raději prosedím celé dny doma u PC nebo pomáhám s domácností. Nezajímají mě ty hloupé názory, že jsem líná a závislák. Já alespoň nejsem zkouřená p*ča, co se vrací v 1h ráno domů. Takže tobě by to taky nemělo zajímat, přece jen to jsou tvoje věci, která já respektuji (už jen proto, že jsme v tomhle případě na stejno). Každý má to svoje, tak proč to řešit, ne? :-)

12 Adís Elliador Adís Elliador | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 17:30 | Reagovat

Dobře napsané...:) Můj bratr taky sedí pořád u počítače, jeho mamce je to jedno. Ale když sem já na na notebooku, tak mi hned vyčítá, jaký sem Gemblér (nevím, jak se to píše).
Snílek- myslím, že máš velkou pravdu. Každý má své sny, ve kterých se otevře brána a vejde do ní, jenže... ta brána se otevřít taky ani nemusí.
Jinak... máš nádherný blog i články. Taky je mi jedno, kdo a co je. Myslím, že každý je člověk jako každý jiný.   Nejsme nijak ničím vyjimeční.
Každý to říká, ale v čem? V tom, že se jinak chováme? Vypadáme jinak? Ne.
Každý máme jen svůj styl, svět, život a sny za kterými chceme běžet.
Tento tvůj článek mně donutil přikývnout. :) Opravdu. Sice sis určitě vybíjela vztek, ale myslím, že tu máš hodně SB i kamarádů, kteří při tobě stojí, kteří tě berou jaká si TEĎ...
Jinak: pravdivý článek, úžasný blog, pravdivá slova a perfektní tvůj ŽIVOT. :)

13 Viola Viola | Web | 8. června 2015 v 0:32 | Reagovat

Tiež mám niekedy chuť vybiť si zlosť :D Sakra .. kde zoženiem boxovacie vrece?

14 Joska Joska | E-mail | 17. listopadu 2016 v 21:09 | Reagovat

Hehe Ja to přiznávam veřejně že jsem na pocitači 12 hodin denně no a co jako hele kdyby nebolo počítače už by mně nabavil zivot. kdyz cely dne jsem ve skole od 7 a do 15:30 jediny na co myslím je komp ale povinnosti si delam a víte co svůj životní styl miluju a taky miluju Anime :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama